Masz firmę? Kilkuosobowy zespół? Dbasz o nich? Umówmy się ze wypłata na czas, brak uszczypliwości, kiedy Twój pracownik idzie na L4 to nie jest poziom, na którym możesz pochwalić się umiejętnością budowania zespołu marzeń! Chcesz osiągać wyniki, szczycić się swoją marką?

ZROZUM SMUTNĄ RZECZYWISTOŚĆ

Badania pokazują, że najczęstszą przyczyną rezygnacji z pracy jest… brak zaklimatyzowania się w zespole, brak zrozumienia kultury firmy oraz poczucie osamotnienia w nowej pracy. Trudno, jest to problem pracownika? Nie! Jeśli dodasz do siebie czas poświęcony na wdrożenie nowej osoby, koszty szkoleń oraz naprawy jego błędów, zobaczysz ogromne kwoty uciekające z Twojej firmy. To smutne, ale obecnie w ciągu pierwszych 6 miesięcy pracy nie utrzymuje się ponad połowa pracowników!

WSZYSCY JESTEŚMY LUDŹMI

Wiem, że jesteś szefem i masz wymagania, chcesz osiągnąć cel. Jednak krzykiem, terrorem zrazisz do siebie ludzi. Kilka lat temu było to powszechnie akceptowalne, ale dziś – nie. Oczywiście możesz być wymagający/wymagająca jednak przede wszystkim ZADBAJ o pracowników. To też ludzie. Mają zakres obowiązków, procedury, które muszą wykonywać. Jednak mają także gorsze dni, nie oczekuj, że spędzając mnóstwo czasu w pracy będą wydajni w każdej sekundzie swojej pracy.

SZEF MA NAJGORZEJ

Jeśli jesteś na kierowniczym stanowisku to już to wiesz. Dobry manager ma najgorzej. Nie masz komu ponarzekać, zawsze musisz świecić przykładem. Masz zapanować nad paskudną pogodą, naprawić zepsutą drukarkę i znaleźć złoty środek.

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO!

Oczywiście, możesz motywować wynagrodzeniem dając premie i podwyżki. Jest to dobry argument, który działa niemalże zawsze. Jednak każda firma ma pułap, powyżej którego motywowanie pieniędzmi przestaje być opłacalne. I co wtedy? Za późno będzie na team building.

TEAM BUILDING

Jeśli chcesz mieć dobry zespół pracowników, którzy są lojalni wobec firmy to wymaga to Twojej ciągłej pracy nad panującą w zespole atmosferą. W twoim interesie jest integrowanie ich, kształtowanie relacji, które sprawią, że będą dobrze czuć się w swoim towarzystwie.

TRADYCJA TEAM BUILDINGU w Polsce

Team building kojarzy nam się głównie z korporacją. Jednak był on „uprawiany” już w czasach szefów naszych rodziców. Nie wierzysz? Organizowane przez firmę Mikołajki dla dzieci, świętowanie urodzin i imienin pracowników to jedna z tradycji, która do dziś zachowała się w wielu przedsiębiorstwach. Ich celem było budowanie lojalności, pokazanie, że pracownik jest ważny.

DZIŚ DUŻA FIRMA ma również większe możliwości. Jednym z docenianych przez pracowników sposobów tworzenia dobrej atmosfery w pracy są wyjazdy INCENTIVE. Pracownicy mają okazję zwiedzić, jak również przeżyć przygody w innej rzeczywistości. Jak to? Incentive to nie tylko zagraniczne „wakacje” w gronie kolegów i koleżanek z pracy, ale również mogą być to wyjazdy z „misją do wykonania”. Jakie? Praca w zespołach dla tajnego agenta – znalezienie zatopionego skarbu, wykonanie 12 niezwykłych prac na targu w Marakeszu… Pomysłów jest wiele. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na Rainbow INCENTIVE, zobaczysz w jakich zakątkach świata można integrować zespół.

MAŁA FIRMA daje mniejsze możliwości finansowe do wykorzystania nabudowanie dobrego zespołu. W czasach, w których każdy z pracowników ceni każdą minutę czasu wolnego zorganizowanie „wyjścia do knajpy” ze 100% obecnością jest niemożliwe. Mikołajki? Impreza świąteczna? Super, jednak wciąż mało i okazjonalnie. Nową formą integracji, budowania relacji jest zorganizowania dla pracowników aktywności w godzinach pracy. Jakiej? Najprostszym rozwiązaniem jest zaproszenie do współpracy trenera, który poprowadzi dla pracowników zajęcia. Jakie zajęcia? To zależy od Ciebie! Specjalnie dla małych firm stworzyliśmy projekt MOVE YOUR TEAM! Są to zajęcia Body&Mind dla Twojego zespołu. Dzięki nim Twoi pracownicy wyciszą się, zrelaksują, zapobiegną bólom kręgosłupa! Regularne ćwiczenia wzmocnią ich mięśnie, jak również po 3 miesiącach regularnych spotkań będą widzieć poprawę w postawie ciała! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!